BLOG

BRAND BOOK

Brand Book to opis zasad rządzących Systemem Identyfikacji Wizualnej marki lub firmy. Może zostać wydrukowany, lecz obecnie występuje przede wszystkim w formie pliku, który łatwo można przesłać do wydawninctwa, agencji, domu mediowego, drukarni czy kontrahenta.

Brand Book to aktualnie najpopularniejsza stosowana nazwa, występuje jeszcze pod takimi nazwami jak Manual, CI (jako skrót od Księgi CI), Księga Systemu Identyfikacji Wizualnej, Księga Znaku i z pewnością jeszcze kilkoma innymi.

Dobrze przygotowany Brand Book to gwarancja, że kiedy firmowe logo zostanie przekazane na zewnątrz i zostanie wykorzystane np. w reklamie, w artykule w magazynie, na portalu internetowym czy na opakowaniu – będzie wyglądało profesjonalnie i efektownie.

Bardzo często niestety zdarza się, że nawet najlepiej zaprojektowane logo wygląda kiepsko i robi niekorzystne wrażenie, jeżeli zostanie użyte w nieodpowiedni sposób przez osoby, które są być może profesjnalistami w swojej dziedzinie, ale nie koniecznie znają się na kwestiach technicznych i estetycznych związanych z projektowaniem. Brand Book ma temu właśnie zapobiegać.

Możemy go przygotować w dwóch wersjach:

1. podstawowej – zawierającej zbiór najważniejszych zasad związanych z użyciem logo, takich jak jego minimalne wielkości, odstępy od innych elementów, dozwolone tła i kolory oraz firmowe czcionki.

2. rozszerzonej – w której dodatkowo opisany jest cały System Identyfikacji Wizualnej (CI) i wszystkie jego elementy. Więcej piszemy o nich tu:

BRANDING

LOGO

CI

KEY VISUAL

CLAIM

Author: